Nové loutkové pohádky pro děti a jejich rodiče

Dobrý den už je to venku, máme další dvě nové loutkové pohádky, které vznikly během prázdnin. První pohádkou kterou jsme vytvořili byl Král Karel. Vzali jsme si námět velkého krále a císaře Karla IV. a zkusili si s ním pohrát. Pro představení vznikly velmi jednoduché , ale překrásně malované marionety které vyřezal Tomáš Běhal a vymaloval Pavel Heřmann. Příběh je velmi hravý, dalo by se tedy říct, škola hrou. Na představení také pracoval Tomáš Podrazil a velké poděkování patří Marušce Jouklové, která nám ušila koně a kostýmy. Preméru jsme měli 15.července 2016 na Hračkobraní v Kamenici nad Lipou.

 

Druhou pohádkou je Pinocchio. Jeho zapletený příběh, plný neuvěřitelností, se nám povedlo dostat na malé loutkové jeviště a co může dělat loutkáři větší radost, než hrát loutkové divadlo o loutce? Loutky jsme opět dělali samorostové jak je můžete znát například z našich Pověstí. Na fotografii je malý výběr ze souboru hry Pinocchio Premiéra se uskutečnila 18.srpna 2016 v Plzni na Živé ulici.

 

Pro následující měsíce plánujeme hrát, uskutečnit valnou hromadu a rozmyslet dramaturgii na rok 2017 , ale hlavně odpočívat!!!

Mějte se moc pěkně a těšíme se na vás v hledišti i mimo něj.

Tomáš Běhal